سلسله مقاله های شخصیت شناسی 16- تصمیم‌گیری برون‌ریز vs. درون‌ریز (قسمت اول)

اکنون با تمامی ترجیح‌ها، مشرب‌های ۴ گانه و تیپ‌های ۱۶ گانه آشنا شدیم. حال در این مقاله، به یک نشانه‌ی دیگر در انسان‌ها می‌پردازیم: انسان‌ها برای ترجیح تصمیم‌گیری خود دو انتخاب دارند! یا آن را برون‌ریزی می‌کنند، یا درون‌ریزی. برون‌ریزیِ تصمیم بدین معناست که فرد تصمیم خود را با محیط اطرافش (افراد نزدیک به خود) به اشتراک می‌گذارد. حال این تصمیم می‌تواند احساسی باشد یا منطقی. یعنی می‌تواند بگوید «این کار را نمی‌کنم چرا که آن را دوست ندارم» یا بگوید «این کار را نمی‌کنم چرا که نتایج منفی‌ای دارد». اما درون‌ریزیِ تصمیم یعنی فرد پس از تمامی تحقیقات و پرس و جوها، تصمیمی گرفته و براساس آن عمل می‌کند بدون اینکه شما را از تصمیم خود آگاه کند!

 

 

 همان‌طور که پیش‌تر هم ذکر شد، افراد منظم می‌خواهند زود تصمیم گرفته و بوسیله‌ی آن خود را از اضطراب نداشتن تصمیم برهانند. به دلیل مشابه، آنها می‌خواهند پس از تصمیم‌گیری تصمیم خود را اعلام نیز بکنند. بنابراین اگر فردی منظم بود، تصمیم‌گیری خود را برون‌ریزی می‌کند (FJ/TJ) و اگر منعطف بود، تصمیم خود را درون‌ریزی می‌کند (FP/TP).

 

از طرف دیگر، همان‌طور که می‌دانید، انسان‌ها همواره دارای احساس و منطق توأمان هستند. حال نکته‌ی جالب اینجاست که کسی که ترجیح اصلی تصمیم‌گیری خود را برون‌ریزی می‌کند، دیگر ترجیح را هر چه که باشد درون‌ریزی می‌کند. به عبارت دیگر، یک فرد منطقی و منظم (TJ)، هم‌زمان منطق برون‌ریز و احساس درون‌ریز دارد.

 

 

حال اجازه دهید با نگاه تازه‌ای که پیدا کردیم، ویژگی‌های افراد را بررسی کنیم:

احساس برون‌ریز / منطق درون‌ریز (FJ/TP):

• تلاش می‌کنند با دیگران در تماس باشند و به دیگران توجه دارند و احساسات و خواسته‌ها و انگیره‌های آنها را درک می‌کنند.
• سعی در راضی نگه داشتن دیگران داشته و علاقه به مورد تائید دیگران بودن دارند.
ن جذاب و خوش برخورد هستند و به خوبی صحبت می‌کنند و دیگران را متقاعد می‌کنند.
• چهره‌های ابرازگر دارند. چشمک می‌زنند، می‌خندند، چهره در هم می‌کشند و واکنش‌های چشمگیر و فوری دارند. ممکن است دوستانشان را در آغوش بکشند و در مقام حمایت از آنها صحبت می‌کنند و …..
• زیاد سرزنش یا تحسین می‌کنند.

ادامه دارد….

 

نویسنده

photo_2017-11-27_23-14-51
محمدصدرا مرادیان

آموزش دیده در خانه‌ی توانگری طوبی به مدیریت دکتر علیرضا شیری، بنیاد فرهنگ زندگی به مدیریت سید سهیل رضایی و گروه روان‌شناسی ژرف به مدیریت دکتر وحید شاه‌رضا
مشاور منابع انسانی شرکت «خانه‌ی نوآوری» و مدرس شخصیت شناسی

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه