فرشته‌ سرمایه‌گذار را بشناسید

 فرشته ی سرمایه گذار

فرشته سرمایه‌گذار

فرشته سرمایه‌گذار شخصی است که علاقه دارد پول خود را در شرکت‌های کارآفرین سرمایه‌گذاری کند (بر خلاف دیگر نهاد‌های سرمایه‌گذاری خطر‌پذیر که بر پول دیگران سرمایه گذاری می‌کنند). تعداد فرشتگان سرمایه‌گذار در سال‌های اخیر افزایش یافته است، زیرا آن‌ها دریافته اند که از این طریق می‌توانند بازگشت سرمایه بالاتری نسبت به چرخه‌های سرمایه‌گذاری سنتی داشته باشند. بر خلاف باور عموم بیشتر فرشته‌ها میلیونر نیستند و عموما درآمدی بین ۶۰ تا ۱۰۰ هزار دلار دارند.

فرشته‌ها دو دسته‌اند، آن‌هایی که شما می‌شناسید و آن‌هایی که شما نمی‌شناسید. ممکن است دکترها، وکلا، متخصصان یک کسب و کار مانند مدیران و تامین‌کنندگان، مشتریان و حتی دیگر کارآفرینان باشند. بر خلاف سرمایه‌گذاران خطرپذیر و بانکدارها، بسیاری از فرشتگان تنها به دلیل سود تحریک نمی‌شوند. به خصوص اگر فرشته شما در حال حاضر یا قبلا یک کارآفرین بوده باشد. او از کمک به کسب وکارهای جوان و موفقیت‌های آن ها لذت می‌برد.

به طور کلی فرشتگان به دو دسته تقسیم می‌شوند:

فرشتگان مستقل 
فرشتگان وابسته

شکل زیر دسته بندی کلی از این تقسیم بندی را نشان می‌دهد که به اختصار درباره هر یک توضیح خواهیم داد.

انواع فرشتگان سرمایه گذاری

فرشته وابسته

فرشته وابسته شخصی است که به گونه‌ای با شما یا کسب وکار شما در ارتباط است، اما لزوما با شما آشنا یا مرتبط نیست. این دیدگاه منطقی به نظر می‌رسد که

جست‌وجوی خود را با فرشته وابسته شروع کنید که با شما یا کسب وکار شما آشنایی دارد و علاقه‌مند به برقراری ارتباط است. فرشتگان وابسته در دسته‌بندی زیر قرار می‌گیرند :

تامین‌کنندگان

صاحبان شرکت که نیازها و صورت کالاهای شما را تامین می‌کنند. سرمایه‌گذاری تامین کنندگان به صورت نقدی نمی‌باشد بلکه به شکل پرداخت یا قیمت ارزان‌تر می‌باشد. تامین کنندگان نیز ‌می‌توانند با استفاده از اعتبار خود برای شما وام بگیرند.

مشتریان

اگر از کالاها و خدمات شما استفاده کنند تا کالای خود را بسازند یا بفروشند، ارتباطات خوبی هستند. لیست مشتریانی که با آن‌ها این گونه ارتباط دارید را بنویسید.

کارمندان

ممکن است برخی از کارمندان کلیدی شما سهام غیرقابل استفاده‌ای در خانه خود داشته باشند  که تضمین و وثیقه خوبی برای وام شرکت شما می‌باشد. انگیزه‌ای بالاتر از این که کارمند شما در شرکتی که کار می‌کند سهام داشته باشد، نیست.

رقبا

شامل شرکت‌های مشابهی هستند که به طور مستقیم در رقابت با شما نمی‌باشند. اگر رقیبی از شما در قسمت دیگری از کشور فعالیت می‌کند وبه قلمرو شما تجاوز نمی‌کند، ممکن است سرمایه‌گذار همدلی باشد که نه تنها سرمایه خود را به اشتراک می‌گذارد بلکه به شما اطلاعات نیز می‌دهد.

 

فرشتگان مستقل
حرفه ای ها

این گروه شامل وکلا، حسابداران، مشاوران و کارگزارانی  هستند که شما نمی‌شناسید و با کسب و کار شما در ارتباط نیستند.

مدیران میانی

فرشتگانی که مدیرانی میانی هستند به دو دلیل سرمایه‌گذاری در کسب وکارهای کوچک را آغاز می‌کنند، اگر از کار خود خسته شده باشند و به دنبال علاق خود باشند و یا این که نزدیک بازنشستگی هستند و ترس از قدیمی شدن دارند.

کارآفرینان

این فرشتگان در کسب‌وکار خود موفق هستند و دوست دارند در دیگر شرکت های کارآفرینی سرمایه‌گذاری کنند. کارآفرینانی که با صنعت شما آشنایی دارند بهترین سرمایه‌گذاران هستند.

در مقاله بعدی نحوه تعامل با فرشتگان مستقل را شناسایی کنید.

 

منبع :

Entreprenur.com

گردآورنده :

گلشید سیفی

دیدگاه (1)

ارسال دیدگاه